Ev Dekorasyonu

1+1 Küçük Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

1+1 Küçük Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır? 1
Written by karargaht

1+1 ev dekorasyonu bir bütün olarak düşünüldüğünde ve tasarlandığında gerçekten ortaya çok güzel sonuçlar çıkmaktadır. 1+1 küçük ev dekorasyonu nasıl yapılır diye merak edenlerin bu yazımızı çok dikkatli okumalarını istiyoruz. Bu konuda kafanıza takılan hemen her sorunun cevabını yazımızda bulabileceksiniz.

1+1 Küçük Ev Dekorasyonu

1+1 Küçük Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır? 2

1+1 Küçük ev dekorasyonu

Resimde de gördüğünüz örnekte ki gibi uzun ve planlı bir duvarı öylece mobilyalara ayrılmış. Bu alanın içerisinde hem mutfağınız hem de yaşam alanınız yer almaktadır.

Aynı renkteki malzemeler ile hem mutfak kısmı dekor edilmiş hem de oturma alanı dekor edilmiştir. Böylece estetik olarak ortaya çok uyumlu bir görüntü çıkmış olmaktadır. Duvara bütünleşik olarak tasarlanmış mobilyalar ortada kalan alan kısmını daha da artırmış ve size ferah bir alan bırakmıştır.

1+1 ev dekorasyonlarında elbette ki en önemli unsurlardan bir tanesi renk seçimi olmaktadır. Bu örneğimizdeki evde ahşap mobilyalar kullanılmıştır. 1+1 küçük ev dekorasyonu nasıl yapılır sorusuna sınırsız sayıda seçenekten oluşan örneklerimizi elimizden geldiğince sizlere paylaşacağız.

Gördüğünüz gibi bu örnek evimizde beyaz duvarlar turkuaz ve sarı renklerle bir araya getirilerek çok hoş bir dekor elde edilmiştir. Bu örnekteki evimizin birçok avantajı olup bu avantajlarından bir tanesi de yüksek tavanlı olmasıdır. Çünkü yüksek tavan her zaman dekorasyon noktasında yardımcı olmaktadır.

1+1 Küçük Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır? 3

1+1 Küçük ev dekorasyonu

Ev dekorasyon noktasında her zaman önemli olan bir konu vardır ki o da, plan, görünüş ve kesit çizmek olmaktadır. Tabi eğer imkanınız var ise perspektif ve 3 boyutlu çizimlerini de oluşturunuz.Çoğunlukla zaten profesyonel tasarımlar bu şekilde yapılmaktadır. 1+1 küçük ev dekorasyonu nasıl yapılır noktasında bizimde size tavsiyemiz kesinlikle bir profesyonelden yardım almanız ya da çeşitli çizim programlarından yararlanmanız yönünde olacaktır.

1+1 Küçük Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır? 4

1+1 Küçük Ev Dekorasyonu

Sizlere yukarıda sunmuş olduğumuz ilk ev tipi örneği aslında tipik bir 1+1 ev dekorasyonu için oldukça iyi bir örnek niteliğinde olmaktadır. Gördüğünüz gibi yatak odası bölümü açılabilir olarak dizayn edilmiş, böylece evinizi isterseniz tek parça olan bir mekana dönüştürebiliyorsunuz. Tamamen kapalı olan ve ortak alana dahil edilemeyen kısmı ise banyo olmaktadır.

Yüksek Tavanları İyi Kullanmak

Evet birçok insan küçük bir eve sahip olduğunda sanki o evde hiçbir şey yapamayacakmış gibi hisseder. Oysa 1+1 küçük ev dekorasyonu nasıl yapılır, neler dikkat edilir gibi soruların cevapları güzelce araştırılıp uygulandığında ortaya içinden çıkmak istemeyeceğiniz yaşam alanları çıkmaktadır.

Bu güzel görüntüyü elde etmek için tek yapmanız gereken alandan nasıl tasarruf edeceğiniz sorusuna cevap aramaktan kaynaklanmaktadır. Eğer sizin eviniz yüksek tavanlı ise çok şanslısınız demektir. Çünkü ranza tarzı yüksek yataklar ile yatağın alt kısmı yine tamamen kullanım alanı için size kalmaktadır.

Mesela yüksek tavanlı bir evde yüksek yatak koyarak yatağın alt kısmını yeniden bir gardrop ya da televizyon ünitesi olarak kullanabilirsiniz. Böylece bu gibi eşyaları koymak için ekstra bir yer kullanmamış olursunuz. 1+1 küçük ev dekorasyonu nasıl yapılır noktasında sizlerle bu yazımızda daha birçok fikir paylaşacağız ve bakış açınızı genişleteceğiz.

1+1 Küçük Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır? 5

1+1 Küçük Ev Dekorasyonu Yatak Odası

1+1 Ev Dekorasyonunda İkinci Bir Yatak Odası

Eğer 1+1 bir evde yaşıyorsanız ikinci bir yatak odasına ne dersiniz? Tamam belki bu yapılana tam manasıyla bir oda denilmeyebilir belki ama sizin işinizi görmesi açısından oldukça parlak bir fikir olarak durmaktadır. Yani şöyle sizin zaten bir yatağınız var fakat bu örnekte gördüğünüz gibi bir ikinci ve üçüncü kişinin yatacağı bir yatağı da yüksek tavanlı bir eve bu şekilde yerleştirmeniz mümkün olmaktadır.

1+1 küçük ev dekorasyonu nasıl yapılır konusunda birçok tasarım yapmak mümkün olmakla birlikte, bu örnekte olduğu gibi yatağı mümkün mertebe gizleyebilirseniz sizin için çok daha estetik bir görüntü oluşturacaktır. Evin küçük olması sizi korkutmasın, gerçekten küçük bir eve dahi sığdıramayacağınız eşya yoktur. Siz yeter ki farklı bakış açılarına sahip olun.

1+1 Küçük Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır? 6

1+1 Küçük Ev Dekorasyonunda Yatak Odası

Mutfak Adalarının Getirdiği Avantaj

Son dönemde gelişen ve gerçekten de 1+1 küçük ev dekorasyonları için mükemmel şıklık sağlayan dekorlardan bir tanesi de mutfak adası uygulamaları olmaktadır. Açık mutfak ve mutfak adaları çok daha şık ve estetik durabilmektedir. Evinizin içerisinde yemek hazırlama esnasında oturma alanınızla görsel bağ kurmayı sağlayan bu mutfak adaları 1+1 küçük ev dekorasyonu için oldukça akılcı ve estetik bir çözüm olmaktadır.

1+1 Küçük Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır? 7

1+1 Küçük Ev Dekorasyonu Mutfak Adası

Resimde de gördüğünüz gibi mutfak adasında hem yemek hazırlayabilmekte hem de yemek yiyebileceğiniz bir masa görebilmektesiniz. Mutfak adası ve açık mutfak tarzları evinizin alanını daha elverişli kullanabileceğiniz ve kendinize ferah alanlar oluşturabileceğiniz imkanlar sunmaktadır.

Dama Deseniyle Şık Bir Mekan

Özellikle 1+1 gibi küçük mekanların vazgeçilmez desen ve dekorlarından bir tanesi de dama desenidir. Açık mutfak kısmında hem yerde hem de duvarda tercih edilen siyah beyaz desen bulunulan ortama çok hoş bir görüntü katmaktadır. Bu evimizde beyaz rengin ağırlıkta oluşu mutfak alanını daha geniş gösterirken dama deseni ahşap ve dekorlar ile çok uyumlu bir hava oluşturmuş. 1+1 küçük ev dekorasyonu nasıl yapılır sorunuza gördüğünüz gibi bir sürü örnek verilebilmektedir ve vermeye de devam edeceğiz.

1+1 Küçük Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır? 8

1+1 Küçük Ev Dekorasyonu Dama deseni

Özellikle Coco tasarımı bu örnekteki dairemiz için birçok hoş ve parlak fikri içinde barındırmaktadır. Bu resimdeki ev örneğimizde duvarın üst kısmına monte edilen ince ve uzun mavi dolap hem çok yer kaplamamış hem de gayet şık durmuş. Gördüğünüz gibi planlı ve mantıklı çözümler ile küçük mekanlar için oldukça mucizevi sonuçlar alabilmektesiniz.

Otantik Bir Mutfağa Ne Dersiniz?

Birçok 1+1 küçük ev ister eski olsun ister yeni, otantik bir tasarımla çok sevimli hale gelebilmektedir. Açık mutfağınız olabildiğince basit bir şekilde dekor edilip, ahşap raflar ve masa ile desteklenerek çok hoş bir estetik görünüme kavuşabilir. 1+1 küçük ev dekorasyonu İsterseniz mutfağınızın dışarı açılan duvarını tebeşirle ya da tahta kalemi ile yazı yazılan bir duvar haline getirebilir ve ihtiyaç anında her tür notunuzu duvarınıza alabilirsiniz.

1+1 Küçük Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır? 9

1+1 Küçük Ev Dekorasyonu Otantik Mutfak

Bu resimde gördüğünüz gibi hemen eviyenin üzerinde ve dışarıya açılan pencere gerçekten mekana çok hoş bir hava katmış durumdadır. Tüm bu dekorlara ek olarak evinizin aydınlatmalarını da özenle seçmeli ve evinize ayrı bir hava daha katmalısınız.

Yatak Odalarında Görünmez Dolaplar

Küçük evler için düşünmeniz gereken en önemli nokta nasıl olurda bu evden en fazla alanı artırırım olmalıdır. Bu yüzden 1+1 ev dekorasyonlarında mesela yatak odalarınız için maksimum alan elde etmeye çalışmalısınız. Yani yatak odanızı öyle bir dekor etmelisiniz ki hem yatağınız hem de eşyalarınız bu odanın içerisinde adeta kaybolmalıdır. 1+1 küçük ev dekorasyonu nasıl yapılır noktasında dolapları son derece sade yapmaya özen göstermeli ve birçok şeyi gizleyebilmelisiniz.

1+1 Küçük Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır? 10

1+1 Küçük Ev Dekorasyonu – Gizli Dolap

Örneğin bu resimdeki örneğimizde kulpları dahi olmayan ve tavana kadar olan adeta gizlenmiş bir gardırop görmektesiniz. Adeta duvar kaplaması gibi duruyor ve hiç belli olmuyor. Yatak odanızda sanki hiç yer kaplamıyor gibi duran bu dolap yatak odanızı çok daha geniş ve ferah göstermektedir. Bu arada yatak odanızda ki eşyalarınız ile uyumlu olacak bir aydınlatma tercih etmeniz çok daha hoş ve estetik bir görünüm elde etmenizi sağlayacaktır.

About the author

karargaht

Leave a Comment