Banyo Dekorasyonu Fikirleri 2020

Banyo Dekorasyonu Fikirleri 2020 1

Artık tarih olmuş banyonuza girmekten ve bir değişimin hayalini kurmaktan bıktıysanız, sizin için ucuz ve basit bir banyo dekorasyonu fikirleri hazırladık.

Banyo Dekorasyonu Fikirleri

Uzmanlara göre bir banyo dekorasyonunda ilk yapacağınız işlem aydınlatmalarınızı yenilemeniz. Aydınlatma yenileme işlemi elbette ki pahalı bir yenileme değil. Çeşitli floresanlar ve aydınlatma armatürleri ile banyonuzu hem daha şık hem de daha geniş gösterebilirsiniz.

Banyonuzun aydınlatma kalitesini yükselttikten sonra, boya, banyoya bir sonraki hızlı ve kolay yükseltmedir. Duvarlar gibi geniş yüzeyler için açık renkler seçin ve vurgular için daha koyu, daha zengin tonlar kullanın. Boyamadan önce renk seçimlerinizin yükseltilmiş aydınlatmanızda nasıl göründüğünü kontrol edin, çünkü renk sıcaklığı bir rengin gölgesini değiştirebilir.

Aydınlatmaları Yenileyin

Banyo dekorasyonunda uygun ve birçok çeşide sahip aydınlatmalar mevcut. Bunlardan en içinize sineni banyonuz için siz belirlemelisiniz. Unutmayın aydınlatma banyonun en önemli kavramı. Küçük banyoları geniş gösterme yeteneğine sahip. Özellikle LED olanlarını tercih etmeniz sizin için fayda sağlayacaktır. Çünkü en verimli enerji kaynağı  ve banyonuzu ısıtmazlar.

Banyo Dekorasyonu Fikirleri 2020 2
Banyo dekorasyonu – LED aydınlatma

Ayrıca banyo aydınlatma trendleri arasında asma kolye ve bir odadaki ışığı yayan ışık çubukları bulunmaktadır.

Banyo Dekorasyonu Fikirleri 2020 3
Banyo dekorasyonu – asılı lamba

Örneğin; Bu asılı lamba, benzersiz bir şekilde tasarlanmış modern bir küvete dikkat çekmek için harika bir yoldur.

Banyo Dekorasyonu Duvar Yenileme

Banyo dekorasyonun da duvar yenileme için birçok seçenek var. Bunları sizin için derledik ve teker teker açıkladık.

Banyo Dekorasyonu Fikirleri 2020 4
Banyo dekorasyonu – duvar yenileme

Duvar Kağıdı

Banyo dekorasyonun da duvar kağıdı elbette ki cesaret gerektiren bir seçenek. Sebebi ise herkesin de önce telaş edip soracağı gibi bu duvar kağıtları nemden etkilenmeyecek mi? O  yüzden neme dayanıklı duvar kağıtları seçmek gerek.

Küçük bir alanın gizli bir avantajı vardır. Daha büyük bir odaya boğacak cesur duvar kağıdını kullanma fırsatını yakalayın.

Banyo Dekorasyonu Fikirleri 2020 5
Banyo Dekorasyonu- duvar kağıdı

Döşemeleri Boyama

Eski döşemeleriniz sağlam fakat artık aynı döşemeleri görmekten sıkıldınız. Bunun içinde banyo dekorasyonunda en pratik ve uygun yöntem döşemelerinizi boyamak. Boyama işlemi için Hibrit Multi surface boya tercih etmek gerek. Böylelikle boyada nemden etkilenmeyecek ve gönül rahatlığı ile kullanabileceksiniz.

Banyo Dekorasyonu Fikirleri 2020 6
Banyo dekorasyonu – boyama öncesi
Banyo Dekorasyonu Fikirleri 2020 7
Banyo dekorasyonu – boyama sonrası

Asılı Aynalar

Birçoğumuzun yerel hırdavatçıdaki banyo koridorundan müteahhit sınıfı aynalara razı olmamız üzücü. Standart bir ecza dolabına başvurmak yerine , biraz daha kişiliğe sahip bir ayna seçip depolamayı daha akıllıca seçerek , alanınızı temelden uzak bir şeye yükselteceksiniz.

Evet, fayans ve armatürler bir banyonun tasarımı için açıkça önemlidir, ancak bu ikincil tasarım öğeleri aynalar, aydınlatmadır.  Bunun içinde bir banyonun şık ve gösterişli olmasını istiyorsanız herkesten farklı bir ayna tercih etmeniz gerek. Buna uygun olarak asılı ayna banyo dekorasyonu için güzel bir tercih. Bütçeniz varsa, uygun fiyatlı aynalar için bit pazarlarına göz atın veya bir tanesini deneyin.

Banyo Dekorasyonu Fikirleri 2020 8
Banyo dekorasyonu – asılı ayna

Banyonuzu Yeşillendirin

Yerel bahçe merkezinize giderek, cansız bir banyoya bir bitki yumruğu ekleyin. Banyonuzun kendine özgü koşullarına uygun birkaç ev bitkisi (doğal ışığın ve oda sıcaklığına göre) mekanı renk ve doku ile aydınlatacak. Böylece banyo dekorasyonuna yeni bir dekor eklemiş olacaksınız.

Banyo Dekorasyonu Fikirleri 2020 9
Banyo dekorasyonu – yeşillik

Duşakabini Yenileyin

Tabandan tavana aynalar, herhangi bir alanın daha büyük görünmesini sağlar. Banyo dekorasyonunda bunu bir cam duşla birleştirin ve banyonuz sonsuz görünecektir.

Banyo Dekorasyonu Fikirleri 2020 10
Banyo dekorasyonu – cam duşakabin

Bir perde yerine, bu çelik duş kapılarının daha modern hissini deneyin.

Banyo Dekorasyonu Fikirleri 2020 11
Banyo dekorasyonu – çelik duş kapısı

Depolamayı En Üst Seviyeye Çıkartırın

Banyo dekorasyonunda küçük alanlar için depolama en üst seviye de olmalı. Bunun için birçok depolama seçeneklerini sizlere sunduk.

Duvara Monte Lavabo Altında Gizli Depolama

Banyonuzda makyaj masası yerine duvara monte edilmiş bir lavabo varsa, hoş bir lavabo eteği açıkta kalan boruları gizlerken gizli bir saklama alanı oluşturacaktır. Banyo dekorasyonunda hem size yeni depolama alanı oluşturacak hem de şık bir görüntü sağlayacaktır.

Banyo Dekorasyonu Fikirleri 2020 12
Banyo dekorasyonu – depolama

Banyo Dekorasyonun da Raf Kullanın

Banyo dekorasyonun da sade dekorasyon hileleri, bu küçük banyonun depolama alanını arttırdı.

İnce raflar yerine kalın yüzer raflar yerleştirildi. İkincisi, duvarlar için daha fazla alan oluştururken duvarın daha az karmaşık görünmesini sağladı.

Banyo Dekorasyonu Fikirleri 2020 13
Banyo dekorasyonu – depolama

Çekmeceler ile Depolamaları Arttırın

Banyo dekorasyonun da farklı depolama alanları ile küçük ve size yetmeyen banyolarınızı kullanışlı hale getirebilirsiniz. Bunun için her bulduğunuz alanı daha fonksiyonel hale getirmelisiniz. Örneğin;

Banyo Dekorasyonu Fikirleri 2020 14
Banyo dekorasyonu – depolama

Ahşap veya tel gibi, bu çekmeceler bir dolap için harika bir depolama alanı oluşturur.

Verimli Depolama

Ekstra raf ekleyerek işe yaramaz köşeleri güzelleştirin. En güzel nevresimlerinizi sergileyin veya bazı tatlı kokulu mumlar için çıkıntıyı kullanın. Hem banyo dekorasyonu için güzel bir alternatif hem de ekstra depolama alanı oluşturmuş olursunuz.

Banyo Dekorasyonu Fikirleri 2020 15
Banyo dekorasyonu-depolama

Banyo Paspasınızı Değiştirin

Banyo dekorasyonun da aslında hiç önem verilmeyen bir konudur. Banyo paspasları her yerde ve herkeste klasikleşmiş olan bir görüntüye sahip. Bu klasik görüntüden kurtulmak ve banyo dekorasyonunuza yepyeni bir akım getirmelisiniz.

En lüks banyolar, havlu kumaş paspasları Türk ve İran halılarıyla değiştirerek bunu bir adım daha ileri götürdü. Tepeli yün halılar hem yumuşak hem de banyo paspası için mükemmel bir alternatiftir. Daha da iyisi, sadece soldukça daha iyi hale gelen güzel desen ve renklerle banyonuza çok fazla kişilik ve gelişmişlik katabilirler.

Banyo Dekorasyonu Fikirleri 2020 16
Banyo dekorasyonu – paspas

Eski Bir Banyoya Altın Tedavisi Verin

Demek lüks bir mermer banyonuz yok . Altın aksanla banyo dekorasyonun da göz kamaştırıcı şeyler yapabilirsin.

Son zamanlarda her yerde, özellikle de en lüks banyolarda pirinç ve bakır görüyoruz. Krom olmaması, anında ortalama bir görünüme ayak uydurur. Tüm musluklarınızı değiştirmeniz gerekmez bize güvenin yeni bir sabunluk, büyütme aynası veya küçük bir kavanoz hile yapabilir.

Banyo Dekorasyonu Fikirleri 2020 17
Banyo dekorasyonu- musluk

Beyaz ve Gri Mermer

“Beyaz ve gri mermer, banyolar ve mutfaklar için 2019’a kadar popüler, popüler malzemeler olmaya devam ediyor. Klasik ve zamansızlar, estetik açıdan gelenekselden modernliğe geçebilirler ve aynı zamanda yeniden satış için de harikadırlar. doğal taşlara benzeyen kuvars ve porselen karolar olarak dayanıklılık perspektifinden işçilik olarak yeni yılda popüler olmaya devam edecek. ” – Ariel Ökin

Banyo Dekorasyonu Fikirleri 2020 18
Banyo dekorasyonu – beyaz ve gri mermer

Son Dokunuşlar

Banyonuz şimdi güncellenmiş bir görünüme sahip olmalıdır. Kişilik ekleme zamanı. Banyonuza son dokunuşlar katan bazı banyo dekorasyon fikirleri:

– Bir çöp sepeti ve banyo sabunluk veya sabun pompası
– Odaya hoş bir koku katan bir mum veya oda difüzörü gibi elementler

Bir banyoyu sıkıcılıktan davetkar hale getiriyor. Banyonuza uygun en güzel ve sade aksesuarları tercih etmeniz banyo dekorasyonunuzu tamamlayacaktır.

Banyo Dekorasyonu Fikirleri 2020 19
Banyo dekorasyonu – aksesuar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social profiles