Çocuk Odası Dekorasyon Fikirleri 2020

Çocuk Odası Dekorasyon Fikirleri 2020 1

Çocuk odası dekorasyonu, diğer oda dekorasyonlarından daha kolay gözükse de işin içine girildi mi hiçte kolay olmadığı anlaşılır. Aslında, çocukların karakterlerini anlamak, yatak odalarını tasarlamanın ana anahtarıdır.

Bunun yanı sıra, oda stilini evin bütün stiliyle eşleştirmek, stilin ve ilginin dışında  mobilyaların uygun fiyatının da göz önünde bulundurulması gerekir.

Ama endişelenmenize gerek yok. Bu yazıda, çocuklarınıza rahat bir uyku ortamı sağlayacak en iyi çocuk odası fikirlerinden bazılarını göstereceğiz.

Çocuk Odası Dekorasyon Fikirleri

Çocukken odanız nasıldı? Bu renkli, ilgi çekici ve inkar edilemez derecede havalı mekanlara benzemediğini tahmin ediyoruz. Fakat şöyle bir düşünce vardır ya biz görmedik çocuğumuz görsün 🙂

Ayrıca çocuk odası denildiğinde de aklınıza en uç fikirler gelmemeli. Daha değişkenli boyalar veya mobilyalar kullanmalısınız. Çünkü yaş ilerledikçe çocuğunuz bulunduğu ortamdan memnun kalmayacaktır.

Bu yüzden bizden size tavsiye daha NÖTR TABANLI çocuk odası tercih edin.

Kitaplarla Canlandırın

Bu çocuk odası, çocuk kitapları koleksiyonu sergileyen raflarla canlanıyor. Bu, kitapların daha kolay erişilmesini, düzenli görünmesini ve bir nötr odaya parlak renkler eklemesini sağlar. Çocuklar büyüdükten sonra, diğer aksan parçaları ile oyuncaklar ve kitapları değiştirmek size kolaylık sağlayacaktır.

Çocuk Odası Dekorasyon Fikirleri 2020 2
Çocuk odası dekorasyonunda canlandırma

Çıkarılabilir Duvar Kağıdı

Bu çıkarılabilir duvar kağıdı türü hem yetişken gençler için hem de çocuklar için uygun. Ayrıca çocuk odası içinde renk ve elmas desen ideal gözüküyor. Çocuk odasına ayrı bir hava katmış. Çıkarılabilir olması da ayrı bir avantaj. Sonuçta bir süre sonra duvar deseninden sıkıldığınızda kağıdı ortadan kaldırmış olmanız yeterli olacaktır 🙂

Çocuk Odası Dekorasyon Fikirleri 2020 3
Çocuk odası dekorasyonu çıkarılabilir elmas desenli duvar kağıdı

İskandinav İlhamlı Çıkartmalar

Çocuk odası diye düşününce hep akla gelen cafcaflı renkler. Oysa ki burada verilen çocuk odasında o renkler olmadan da müthiş bir mekan ortaya çıkıyor. Birkaç üçgen çıkartma bu beyaz duvarlarda uzun bir yol kat ediyor. Tamamen siyah, beyaz ve ahşap renk paleti ile bu oda genç kalmaya devam ediyor. Kullanılan dekorlar odayı tamamlamış.

Çocuk Odası Dekorasyon Fikirleri 2020 4
Çocuk odası dekorasyonunda İskandinav ilhamı

Canlı Mobilya ve Aksesuarlar

Bu karyola, 2018 ve 2019 da revaç modellerden bir tanesi. Çocuk odası, genç odası, yatak odası farketmeden her odaya uygun. Hem odaya akustik bir hava katarken hem de dekorasyonu tamamlıyor. Ayrıca karyola da kullanılan sarı tonunun odaya kattığı havaya ne dersiniz? Açıkcası biz çok beğendik.

Bununla birlikte bir çıkartma, çiçek, bir yastık ve renkli dokunuşlar bu çocuk odasını tatlı ve güzel kılar.

Çocuk Odası Dekorasyon Fikirleri 2020 5
Çocuk odası dekorasyonunda canlı mobilyalar

Deniz Kokusu

Denizi seven ve denizcilikle ilgilenen çocuklarınız için ideal bir oda sizi bekliyor. Bu çocuk odası için denizciliğe dair ne varsa renk, desen,.. hepsi oda da kullanılmış. Bu istiflenmiş yataklarla dolu karyola ise göze çok hoş gözüküyor. Bununla birlikte duvarda bulunan sarı çerçevelerdeki planlar odayı tamamlar.

Çocuk Odası Dekorasyon Fikirleri 2020 6
Çocuk odası dekorasyonu

Geometrik Hayal

Bu çocuk odasında geometrik şekillerin dansı mevcut. Duvarda uçuşta olan bir kaset uçağı çıkartması, az ve öz dekorasyonlar ile oda tamamlanmış. Bu kadar eşya ile dekorasyon olur mu demeyin. Sade ve şık bir çocuk odası.

Çocuk Odası Dekorasyon Fikirleri 2020 7
Çocuk odası dekorasyonun da geometrik şekiller

Turuncu Dokunuşlar

Bu turuncu dokunuşlar her tür çocuk odasına uyum sağlayacaktır. Tilki sever bir çocuk için aynı tonda dekorlar da işinize kolaylık sağlayacaktır. Oldukça modern olsa da, ahşap paneller, teepee tarzı kitaplık ve “çadır yatağı” bu çocuk odasını müthiş yapacaktır.

Ayrı ayrı alırken hepsi farklı tarz diye kafanızda birleştirmekte zorluk çekebilirsiniz. Fakat şu an aşağıdaki görüntü sizce de çok hoş değil mi 🙂 ?Çocuk Odası Dekorasyon Fikirleri 2020 8

Çocuk odası dekorasyonunda turuncu dokunuşlar

Üç Kişilik Çocuk Odası

Çocuklar birden fazla olunca sanki fazladan bir çocuk odasına daha sahip olmanız gerekiyor gibi hissedersiniz. Ama buna hiçte ihtiyaç yoktur. Hem görüntü itibari ile çok hoş hem de yerden tasarruf açısından çok iyi.

Çocuk odasının sadece bir duvarını bu şekilde tasarlamış olmanız sizin için avantaj. ayrıca kalan duvarı raf ile dekore etmenizde odayı tamamlayacaktır.

Çocuk Odası Dekorasyon Fikirleri 2020 9
Üç kişilik çocuk odası dekorasyonu

Pembenin Büyülü Rüyası

Duvarlar nötr olmasına rağmen, bu oda renkler ve desenlerle doludur. Genç kızlar bile bu çocuk odasına hayran kalacaktır.

Kullanılan yastıklar, yerde ki peluş örtüler, duvarda ki çerçeveler hepsi odayı bütünleyici parçalar.

Çocuk Odası Dekorasyon Fikirleri 2020 10
Kız çocuk odası dekorasyonu

Yaz Tadında Çocuk Odası

Tam yaz tadında iç açıcı bir kız çocuk odası. Tatlı renkler ile yerdeki ponpon halı birleşimi.

Karmaşadan uzak, sade ve şık çocuk odalası da mümkün. Örneği altta mevcut. Mavinin güzel tonu ile karyolanın beyaz oluşu deniz havası ile birlikte yaz tadı bırakıyor.

Çocuk Odası Dekorasyon Fikirleri 2020 11
Yaz tadında bir çocuk odası

Avantajlı Yatak

IKEA‘dan gelen bu Kura Yatak , her türlü açıdan avantaj sağlıyor. Aslında biz susalım fotoğraf konuşsun 🙂

IKEA Kura Yatak, büyük çekmece gibi. Her türlü ıvır zıvırı doldurabileceğiniz alan bırakıyor size.

Tüm çocuklar oyunlarını bitirdikten hemen sonra oyuncaklarını oraya koyabilir. Bu çocuk odası hem tarz hem de avantajlı.

Çocuk Odası Dekorasyon Fikirleri 2020 12
Çocuk odası dekorasyonu

Montessori Yatak

Bu yatak aslında çocuk odasını başlı başına tamamlıyor. Başka hiçbir şeye gerek duyulmaz tasarımda ve güzellikte. Bu yatakların birçok çeşidi mevcut. Özelliklerini araştırmanızı tavsiye ederiz.

Duvar kağıdı ve raflar odayı bütünlemiş. Çocuğunuzun yanında oturmanız ve ona hikayeler okuyabilmek için küçük bir kanepe. Yere savrulmuş peluş hayvanlar. Tüm bunların hepsi çocuk odası için olmazsa olmazlar.

Çocuk Odası Dekorasyon Fikirleri 2020 13
Çocuk odası dekorasyonu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social profiles