2020 Yılı Efsane Ev Dekorasyon Fikirleri

2020 Yılı Efsane Ev Dekorasyon Fikirleri 1

Günümüzün kaçınılmaz dekor konularının başında gelen ev dekorasyon fikirlerini sizi için derledik.

Ev dekorasyonu denildiği zaman akla evinizle ilgili hemen her ayrıntı ve detay gelmektedir. Çok zor ve dikkat edilmesi gereken bir konudur, bu noktada ev dekorasyon fikirleri noktasında yardımcı olabilecek kişilerden tüyo almak en doğrusu olmaktadır.

Çünkü ev dekoru denildiğinde; mobilyalarınız, perde tercihleriniz, duvar boyası renkleriniz, taban ve tavan renk seçiminiz, mutfak ve banyo mobilya ve dolap seçiminiz gibi daha bir sürü iç ve dış detay işin içine girmektedir.

Günümüzde eskiye nazaran teknolojinin gelişmesi ve istediğiniz birçok şeye çok daha rahat erişim imkânına sahip olsanız da, yine de ev dekorasyon işi epey bir zaman almaktadır.

Günümüzde insanların çok yoğun bir tempoda çalıştığını varsayarsak, ev dekoru noktasında çok fazla ayıracak zamanlarının olmadığı kanaatindeyiz. Bu sebeple sizler için en pratik ev dekorlarından derlediklerimizi elimizden geldiğince paylaşmaya çalışacağız. Sizlerle paylaşacağımız ev dekorasyon fikirleri sadece yazı boyutunda kalmayıp, koymuş olduğumuz görsellerle de zihninizde bir şeylerin canlanmasını sağlamaya çalışacağız.

Böylece herhangi bir dekorasyon fikrine karar vermeden önce, karar kılmış olduğunuz dekorun uygulanmış halini görebilecek ve seçimlerinizi çok daha sağlıklı yapabileceksiniz. Bu şekilde beklenmedik kötü durumlarında önü alınmış olmakta olup, paranızın boş yere gitmesi de engellenmiş olmaktadır. Şimdi sizler için seçtiğimiz ev dekorasyon fikirlerini inceleyelim.

Öncelikle daha önce paylaştığımız Ev Dekoru Hakkında Önemli İpuçları 2019 konusu da ilginizi çekebilir.

2020 Yılı Efsane Ev Dekorasyon Fikirleri 2
Ev dekorasyon fikirleri – Uyumlu renkler

Ev Dekorasyon Fikirleri

Birbiri İle Uyumlu Mobilyalar

Hemen herkesin hayali içerisinde yaşadığı yaşam alanını en güzel hale getirmek olmaktadır. Çünkü günlük vaktinizin en değerli ve önemli kısmını bu yaşam alanlarında geçirmektesiniz. Sevdiğiniz arkadaşlarınızı, misafirlerinizi ya da sevgilinizi bu alanlarda ağrılarsınız. Adeta bizim ruhumuzu yansıtacak olan bu alanlar için, ev dekorasyon fikirleri almak ve ona göre dizayn etmek çok önemli olmaktadır. Kesinlikle yaşam alanlarımızda kullanacağımız mobilyalar canlı ve birbiri ile uyumlu olmalıdır.

Mobilyalarınızı, halılarınızı, tablolarınızı ve perdelerinizi uyumlu aldığınızda çok daha çekici ve estetik görüneceklerdir. Sadece estetik görünmekle de kalmayacak ve inanın ortaya seyrine doyumsuz bir görsellik çıkacaktır. Böylesi bir şölenin ortaya çıkmasını sağlayan en temel sebep ise elbette ki, almış olduğunuz dekorasyon fikirleri olmaktadır.

2020 Yılı Efsane Ev Dekorasyon Fikirleri 3
Ev dekorasyon fikirleri – Osmanlı tuğralı saat farkı

Osmanlı Tuğralı Duvar Saati

Kendi evinize veya bir arkadaşınıza alabileceğiniz en güzel ev dekorasyonu fikirleri arasında ilk sıralarda yer alan, Osmanlı Tuğralı duvar saatleri olmaktadır. Hemen her eşya ile rahatlıkla uyum sağlayabilen ve oldukça dikkat çeken bu duvar dekoru oldukça güzel görünecektir. Yine isme özel yaptırılma seçeneği ile daha da bir ilgi görecek ve beğenilecektir.

Güzel bir ev dekorasyonu oluşturabilmek için, ister kendin evinize ister başkasının evine eşya alırken size tavsiyemiz öncelikle eşya alacağınız evi bir güzel incelemenizdir. Bu inceleme işlemi sonrasında ev ile uyumlu olacak şekilde eşya almanız olmasıdır.

Bunu şöyle düşünün çok dar bir odaya çok büyük eşyalar aldığınızda nasıl durur veya çok geniş bir odaya çok ufak eşyalar aldığınızda nasıl durur? Bu yüzden ev dekorasyon fikirleri sizlere birçok farklı bakış açısı katacak ve en doğru tercihi yapmanızı sağlayacaktır.

Ayrıca ev içerisinde her dekoru yine ayrı ayrı da düşünebilirsiniz, yani salon için ayrı bir dekor, mutfak için ayrı bir dekor, oturma odası ve yatak odası için ayrı bir dekor düşünebilirsiniz. Her odanızı ayrı bir dekor tarzı ile yaparsanız böylece eviniz tekdüzelikten ve sıkıcılıktan kurtulmuş olur. Şimdi bir başka dekor örneğini inceleyelim.

Hediyelik Ahşap Fotoğraf

Sevdiğiniz insanlara özel olarak yaptırabileceğiniz gibi aileniz içinde rahatlıkla yaptırabileceğiniz çok şık bir ev dekorasyon örneği olmaktadır. En sevdiğiniz bir anı ölümsüzleştirmek ve bunu da en güzel şekilde sunmak için birebir olan ahşap fotoğraf, tamamen şık bir tasarım ürünü olup evinizin her köşesinde mükemmel bir görüntü oluşturacaktır.

Ev dekorasyon fikirleri sayesinde evinizi yanlış dekor kurbanı olmaktan kurtarabilirsiniz. Mesele çok fazla ışık almayan bir eviniz var ve siz bunun bir odasını açık renk eşyalarla donattınız diyelim. Eşyalarımın arasında zıtlık olsun diye diğer odaları koyu renklere boğmanız kesinlikle doğru olmaz.

Farklı desen ve modelde eşya seçimi yapın ama ışık almayan eviniz için açık ve canlı renkleri tercih etmeniz her zaman için çok daha iyi olacaktır. Ev dekorasyonu çok ince bir iş olup, gerçekten asla hafife alınmamalıdır. Yeri geldiği zaman bir halı ile mobilyanın bir yastığı arasındaki uyum bile gözetilmelidir.

Gramofon Müzik Kutusu

Evlerinizde hoş bir dekor ve estetik bir görüntü oluşturma adına rahatlıkla kullanabileceğiniz dekorlardan olan gramofon müzik kutusu evinizdeki her köşeye çok yakışacaktır.

Kendisini görenleri hem gülümseten hem de onları geçmişlerine götüren bu dekor, aynı zamanda sizlere eşsiz müzik keyfi de sunmaktan geri durmayacaktır. Kesinlikle evinize ayrı bir hava katacak olan gramofon müzik kutusu ev dekoru, aynı zamanda başkalarına hediye olarak da alabileceğiniz bir dekordur.

2020 Yılı Efsane Ev Dekorasyon Fikirleri 4
Ev dekorasyon fikirleri – Çiftlere özel duvar saati

Çiftlere Özel Duvar Saati

Etrafınızda eğer yeni evlenen bir çift varsa size tavsiye edebileceğimiz en güzel ev dekor eşyalarından bir tanesi de çiftlere özel duvar saati olmaktadır. Hem ev dekorasyonuna bir katkı sağlamış olacaksınız hem de arkadaşınıza ömür boyu saklayacağı çok anlamlı bir hediye sunmuş olacaksınız.

Kişiye özel renk ve tasarımları ile hemen her ev dekoruna rahatlıkla uyum sağlayabilmektedir. Böyle anlamlı bir hediyeyi sadece arkadaşlarınıza değil aynı zamanda eşlerinize de hediye edebilirsiniz.

Ev Dekorasyonunda Çocuk Faktörü

Evinizin dekorasyonunu yaparken kesinlikle alacağınız eşyaların uyumuna, sağlamlığına ve monte edileceği yere uygun olup olmayacağına bakmalısınız. Tüm bunların yanında ev dekorasyon fikirleri arasında çocuk faktörü de oldukça önemli olmaktadır. Çünkü küçük bir çocuğunuz var ve yeni ayaklanmaya başladı ise, sivri ve sert köşeli eşyalardan uzak durmanızı öneririz.

Küçük çocuğunuz bu tarz sakıncalı yerlere çarpabilir ve sağlık açısından ciddi sorunlar teşkil edebilir.

Bu tarz dekorlar yerine köşesiz ve daha yumuşak kenarları olan ev eşyası seçimi çok daha doğru olmaktadır. Özellikle cam dekorlardan, çekmeceli sehpalardan ve sağlık açısından zararlı süs bitkilerinden ilk başlarda uzak durulmalıdır.

Bu tarz durumlarda ev içi dekorasyonu sizler için biraz daha yorucu ve zor olacaktır. Fakat ev dekorasyon fikirleri sayesinde bu tarz durumlarında üstesinden rahatlıkla gelebileceksiniz.

Evinizde Simetrik Bir Dekor Oluşturabilirsiniz

Kimi insanlar için hayatta her şey simetrilerden ibaret olup, her nesneye simetrik açıdan bakmaktadırlar. Bu tarz kişiler için evinizin dekorunu simetrik olarak uygulayabilirsiniz. Böylece hemen her eşyanız birbiri ile uyumlu ve daha estetik görünecektir.

2020 Yılı Efsane Ev Dekorasyon Fikirleri 5
Ev dekorasyon fikirleri – Kız çocuk odası

Kız Çocuk Odası Dekoru

Kızlar için her renkten önce pembe rengin farklı bir cazibesi bulunmaktadır. Kız odası dekorasyon fikirleri noktasında, sizlere tavsiyemiz çok tatlı bir pembe ve çok değişik modelde çocuk odası takımı tercih etmeniz olacaktır. Resimde gördüğünüz kız çocuk odası takımı tamamen sıradanlığın dışında olup hemen herkesin ilgisini çekecek tarzdadır.

2020 Yılı Efsane Ev Dekorasyon Fikirleri 6
Ev dekorasyon fikirleri – Şark köşesi tasarımı modern

Şark Köşesi Ev Dekoru

Anadolu kültürümüzün en temel miraslarından olan ve her daim zenginliği simgeleyen şark köşesi takımları sizler içinde eşsiz bir seçenek olmaktadır. Kesinlikle evinizin hangi odasına kuracak olursanız olun, kuracağınız odaya bambaşka bir hava katacak ve kendinizi en rahat hissettiğiniz mekânlardan bir tanesi olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social profiles