2020 Yılı En İlgi Çekici Balkon Dekorasyonu Fikirleri

2020 Yılı En İlgi Çekici Balkon Dekorasyonu Fikirleri 1

Balkon dekorasyonu ile ilgili ilgi çekici fikirleri sizler için derledik.

Yaz ayları yaklaştıkça biraz olsun ferahlamak için balkon keyfi yapmak istiyoruz ve tabi ki keyif yaparken de balkonun iç açıcı olmasını. Peki bir balkon nasıl iç açıcı olur? Elbette ki balkon dekorasyonu ile.

Bir evin olmazsa olmazı balkon ve tabii ki balkonunda olmazsa olmazı balkon dekorasyonu. Bir balkon nasıl dekore edilmeli, nelere dikkat edilmeli, küçük balkon dekorasyonu nasıl olmalı, geniş balkon dekorasyonu nasıl olmalı? Bizde bu yazımızda sizin için balkon dekorasyon fikirlerini derledik ve sizin beğenilerinize sunduk.

Balkon Dekorasyon Fikirleri

Balkon dekorasyon fikirleri sadece yazın kullanılan balkon olarak düşünülmemeli. Kış bahçesi konumunda da kullanıma sahip balkon dekorasyon fikirleri mevcut. Ve örnekleri de bi o kadar güzel. Nasıl ki evimizin içinin güzel olması için çeşitli dekorlar ve dekor önerilerine başvuruyorsak balkon da buna dahil olmalı sonuçta balkonda evin bir parçası. Balkon dekorasyonu içinde çeşitli önerilere başvurmamız gerek. Balkonumuzun nereye baktığına değil de, bizim balkonda nereye baktığımız önemli. Gelin birlikte bakalım bu önerilere 🙂

Zemin Ahşap Kaplama

2020 Yılı En İlgi Çekici Balkon Dekorasyonu Fikirleri 2
Balkon dekorasyonu, zemin ahşap kaplama

Bir balkon dekorasyonun da ilk göze çarpan yerlerdir. Bunun içinde bahçe balkonu görünümlü bir hava oluşturmak istiyorsanız üstelikte balkonunuzdaki yer döşemeleri hoşunuza gitmiyor ise bu fikir tam size göre. Birbirine geçmeli basit bir uygulamaya sahip ve görüntüsü de çok güzel. Hem balkona spor bir hava katıyor hemde doğal bir görüntü. İkea gibi büyük alışveriş mağazalarında bulabilirsiniz.

Balkon Dekorasyonunda Zemin Boyama

2020 Yılı En İlgi Çekici Balkon Dekorasyonu Fikirleri 3
Balkon dekorasyonu önce
2020 Yılı En İlgi Çekici Balkon Dekorasyonu Fikirleri 4
Balkon dekorasyonu sonra

Yer döşemelerinizi beğenmiyorsanız ve döşemeleriniz de sağlam ise balkon dekorasyonu için bir diğer fikir boyamak. Elbette ki herhangi bir boya alıp boyama yapmayacaksınız. Hibrit multisurface boya ile eski döşemelerden kurtulup kendinize yepyeni döşemeler oluşturmak sizin elinizde. Fotoğrafta da örneği mevcut. Boyanıp boyanmadığı farkedilmiyor bile.

Zemine Yapay Çim Döşeme

2020 Yılı En İlgi Çekici Balkon Dekorasyonu Fikirleri 5
Balkon zemin çim döşeme

Balkon döşemelerinizin üstüne yapay çim döşeyerek bahçe havası oluşturabilirsiniz. Ayrıca yeriniz müsait ise çimlerin üstüne çocuklarınız için küçük oyun parkı oluşturabilirsiniz. Böylelikle çocuklarınız içinde sıkıldıkları anda parka gider gibi balkona koşup kafalarını dağıtabilir. Çocuklu aileler için bu balkon dekorasyon fikri tam size göre.

Rahatlığa Önem Verin

2020 Yılı En İlgi Çekici Balkon Dekorasyonu Fikirleri 6
Balkon dekorasyonu için minder

Balkon dekorasyonu deyince aklınıza pahalı dış mekan eşyaları gelmesin. Bir yandan rahatlığınıza önem vererek bir yandan da uyguna dekore edebileceğiniz bir çok seçenek mevcut. Bunlardan biri de yer minderleri. Balkon dekorasyonu için renkli ve çeşitli minderler ile balkonlarınızı güzelleştirebilirsiniz. Sonuçta şu an günümüzde de bir çok cafelerde yer minderleri ile mekanlarına şıklık katıyor.

Asma Sandalye veya Hamak Asılabilir

2020 Yılı En İlgi Çekici Balkon Dekorasyonu Fikirleri 7
Balkon dekorasyonu için hamak

Şehirde olabilirsiniz, ancak balkonunuzun tatildeymiş gibi hissetmemesinin bir nedeni yoktur. Bir asma sandalye veya hamak gevşek bir ortam oluşturur ayrıca balkonunuza ayrı dünya katar. Bu balkon dekorasyonu fikri ile hem kendinize hem de evinize dışarıdan bakan birine çok hoş gözükecektir. Elbetteki yine rahatlığımız ön planda. Bu asma sandalyeler bu ara çok rövanşta bilginiz olsun.

Açılır Kapanır Mobilya

2020 Yılı En İlgi Çekici Balkon Dekorasyonu Fikirleri 8
Balkon dekorasyonu katlanır masa

Balkon dekorasyonu için fikirler sınırsız. Balkonum küçük ve dekore etmem mümkün değil demeyin. Yer konusundan tasarruf etmek için çeşitli açılır kapanır sandalye ve masalar kullanılabilir. Böylelikle hem yerden tasarruf eder hem de şık balkonlara sahip olabilirsiniz.

Halı Sererek Geniş Gösterin

2020 Yılı En İlgi Çekici Balkon Dekorasyonu Fikirleri 9
Balkon dekorasyonu halı
Bir halı ile balkon dekorasyonu olur mu demeyin. Balkonlarınıza halı sererek daha geniş bir görüntü oluşturabilirsiniz. Tabii ki halı her yeri kaplamayacak şekilde olmalı. Varolan alanınızdan daha küçük bir halı seçerek alanlarınızı genişletebilirsiniz. Ayrıca halı ile de balkonlarınıza renk katabilirsiniz.

Balkon Dekorasyonunda Duvarlarınızı Kullanın

2020 Yılı En İlgi Çekici Balkon Dekorasyonu Fikirleri 10
Balkon duvar dekorasyonu

Balkon dekorasyonunda duvarlarıda ön plana çıkarabilirsiniz. Varolan duvarlarınıza çeşitli raflar ve dekorasyon parçaları için balkonunuzu güzelleştirebilirsiniz. Veya balkon duvarlarınızı evinizin renklerinden farklı bir renge boyayarak farklı bir hava katabilirsiniz. Evinizdeki renklerden sıkıldığınızda balkonunuza çıkıp farklı renkler ile başka bir mekan havası oluşturabilirsiniz.

Balkonları Yeşillendirin

2020 Yılı En İlgi Çekici Balkon Dekorasyonu Fikirleri 11
Balkon dekorasyonu yeşillik

Bir balkon ne kadar canlı ve yeşillik dolu ise o evde yaşayanlarında içinin bir o kadar canlı olduğunu anlayabilirsiniz. Esasında balkon dekorasyonu deyince aklımıza ilk gelen ekilen çiçekler ve yeşillikler oluyor. Bir yerde doğru, insanın içine ferahlık verir. Yeşillikler ile doğadan bir parça kopmuş balkonunuza gelmiş gibi hissedebilirsiniz. Bunun içinde bir çok saksı çiçekleri ile balkonunuzu yeşillendirebilirsiniz. Özellikle fesleğen kullanarak hem görüntü hemde güzel kokusu size rahatlık katacaktır.

Balkonları Işıklandırın

2020 Yılı En İlgi Çekici Balkon Dekorasyonu Fikirleri 12
Balkon ışıklandırma

Balkonlarınızı ışıklandırarak romantik akşamlarınıza yer hazırlamış olursunuz. Çeşitli mum aksesuarları ve ışık ipleri ile balkon dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz. Balkonda akşam sefası yapmak istiyorsanız bu fikir size iyi gelecektir. Bu güzel balkonda romantik akşam yemeğe ne dersiniz? 🙂

Balkonları Renklendirin

2020 Yılı En İlgi Çekici Balkon Dekorasyonu Fikirleri 13
Balkon dekorasyonu ile balkonları renklendirmek

Dekorasyonla renkler birbirine geçmiş iki kavram misali. Bu yüzden de balkon dekorasyonu ile balkonlarınızı renklendirebiliriniz. Ayrıca gün ışığını balkonunuza çekerek güzel havalar oluşturabilirsiniz. Özellikle zıt renkler çok çok daha iyi bir balkona sahip olmanızı sağlayacaktır.

Balkon Demirlerini Çiçeklendirin

2020 Yılı En İlgi Çekici Balkon Dekorasyonu Fikirleri 14
Balkon demirleri çiçeklensin

Balkonlarınızın her yerini renklendirip canlandırdınız peki ya demirleri bu canlılıktan mahrum mu kalmalı? 🙂 Hayır tabii ki demirlerini renkli saksılara renkli çiçekler ekerek süsleyebilirsiniz. Hem dışardan da oluşan güzel görüntü sizinde içinizi rahatlatacaktır. Hem de balkon dekorasyonunuzu tamamlamış olacaksınız.

Kış Bahçesi Oluşturun

2020 Yılı En İlgi Çekici Balkon Dekorasyonu Fikirleri 15
Kış bahçesi

Balkonlar sadece yazın kullanılmamalı kışında bu keyiften mahrum kalınmamalı. Balkon dekorasyonu fikri olarak kış bahçesi de oluşturulabilir. Kışında keyfimizi yarım bırakmamalıyız. Bunun için öncelikle açılır kapanır camlar ile balkonunuzu kapattırmalısınız. Daha sonra da kışın da rahat bir şekilde vakit geçirebileceğiniz ortam oluşturmalısınız. Ve artık kışında balkon sefası sürebilirsiniz 🙂

İlginizi çekebilir : 2019 Yılı Efsane Ev Dekorasyon Fikirleri

Bu yazımızda sizler için balkon dekorasyonu için çeşitli örnekler ve fotoğraflar bilgiler vermeye çalıştık. Faydalı olduğunu umuyoruz. Sizlerde balkonlarınızı örneklerdeki gibi renklendirip canlandırabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social profiles