Evleneceklere Salon Dekorasyonu Fikirleri 2020

Evleneceklere Salon Dekorasyonu Fikirleri 2020 1

Evlenmenize çok az zaman kaldı ve evinizde hala salon dekorasyonunu yapamadınız mı? O zaman sayfayı biraz kaydırın sizler için harika salon dekorasyonu fikirleri sunduk.

Evleneceklere Salon Dekorasyonu Fikirleri

Evinizi dekore etmeyi düşünmeye yeni başladıysanız listede de ilk önce salonunuz varsa uyumlu ve çekici bir bütün yapmak için tüm parçaları bir araya getirmekle boğulmuş olabilirsiniz.

Duvarlar için boya renklerini, hali hazırda ne tür mobilyalarınız olduğunu, neye ihtiyacınız olduğunu, onu nasıl düzenleyeceğinizi ve nasıl alacağınızı düşünmelisiniz. Ama kendinizle ilgili ilk düşüneceğiniz şey, dekorasyon tarzınızın ne olduğudur . Salon fotoğraflarına bakmak bunu yapmanıza yardımcı olur. Bunu bilmek size mobilya, boya renkleri, pencere kaplamaları, yer döşemesi ve aksesuarlar hakkındaki kararlarınızı yönlendirmede yardımcı olacaktır. Dekor tarzınıza nasıl başlayacağınızla ilgili bu fikirleri okuyun.

Mobilya Tercihi

İnsanların ortak bir sorunu , salon mobilyalarını nasıl ayarlayacaklarını bilmemek . Çoğu zaman insanlar, bir duvara bir kanepe, diğerine karşı bir çift sandalye yerleştirirler. Ancak mobilya düzenlemek biraz daha planlama gerektiren bir şeydir. Bir odak noktası seçmek , konuşma alanları oluşturmak ve trafik akışını düşünmek gibi önemli hususlar var.

Salon dekorasyonunu yapmak bu yüzden çok önemlidir. Misafirler geldiğinde çoğu vakti burada geçireceklerdir ve salon dekorasyonu göz önünde olacaktır. Ne çok karmaşık sıkış tıkış bir salon ne de çok boş bir salon dekorasyonu tercih edilmelidir.

Evleneceklere Salon Dekorasyonu Fikirleri 2020 2
Salon dekorasyonu – mobilya tercihi

Halı Seçimi

Salon dekorasyonun da bir şeyi sadece sevdiğiniz için almadan önce kurallarını iyi bildiğinizden emin olun.

Herhangi bir alan halısı için en önemli husus boyuttur. Bir alanda halı çok küçük olduğunda, odanın tamamı dağınık görünebilir, bu nedenle odanız için en iyi boyutu ve mobilyanızın düzenlenme şeklini bildiğinizden emin olun. Tüm mobilyalar halının üstüne oturmalı ve ideal olarak, halının kenarları ve odanın duvarları arasında yaklaşık 10 ila 20 cm çıplak zemin olmalıdır.

Evleneceklere Salon Dekorasyonu Fikirleri 2020 3
Salon dekorasyonu – halı seçimi

Duvarları Sanat ile Süsleyin

Salon dekorasyonun da boş duvarlar eksik bir odanın işaretidir. Bu, her santimini doldurmanız gerektiği anlamına gelmez, ancak duvarları sanatla süslemek önemlidir. Ancak baştan çıkarıcı ve uyumlu bir görünüm oluşturmak için pahalı olması gerekmez.

Bir kişinin sanatı düşündüğü şey, bir başkasının düşündüğünden çok farklı olabilir. Yapmanız gereken en iyi şey, ne sevdiğinize ve odanıza ne gideceğinize gelince içgüdülerinizi takip etmektir. Nelerin asılacağına ve nasıl düzenleneceğine dair temel kurallar hakkında bilgi edinin ve ardından kalbinizin rehberiniz olmasına izin verin.

Evleneceklere Salon Dekorasyonu Fikirleri 2020 4
Salon dekorasyonu – duvarları sanat ile süsleme

Aydınlatma

Aydınlatma, herhangi bir odanın biraz karmaşık bir öğesidir. Salonlarda, mutfak gibi faydacı odalardan daha az, ancak yine de göz ardı edilmemesi gereken önemli hususlar var. En önemlisi, üç ana aydınlatma türünden her birini dahil etmelisiniz : ortam, görev ve vurgu. Işık kaynakları odanın her yerine farklı seviyelerde yerleştirilmelidir. Baş üstü avizeleri veya gömme aydınlatma, masa ve zemin lambaları ve aplikleri düşünün.

Salon dekorasyonu için aydınlatma da bir tür dekor malzemesi kıvamında. Salon tarzınıza en uygun hangi avize türü uygunsa onu seçip taktığınız anda odadaki değişimi farkedeceksiniz.

Evleneceklere Salon Dekorasyonu Fikirleri 2020 5
Salon dekorasyonu – aydınlatma seçimi

Belki bir berjer önüne lambader, belki bir duvara gömme aydınlatma tüm odanıza baştan aşağı farklılık katacaktır.

Evleneceklere Salon Dekorasyonu Fikirleri 2020 6
Salon dekorasyonu – aydınlatma seçimi

Duvar Boyası

Salon dekorasyonun da doğru boya rengini seçmek , birçok insanın uğraştığı bir şeydir ve çoğu insanın yanlış yaptığı bir şey varsa oda boya rengini seçmektir. Boya yapmak oldukça kolaydır ve ucuzdur, bu yüzden önce daha pahalı olan parçalarınızı seçin ve sonra onlara göre bir renk seçin.

Evleneceklere Salon Dekorasyonu Fikirleri 2020 7
Salon dekorasyonu – boya seçimi

Perde Seçimi

Salon dekorasyonun da perde seçimi evi tamamlayan ögelerden bir tanesidir. Işığı içeri almanın en hızlı yolu doğru perde seçimidir.Panellerin zemine kadar uzandığından emin olarak ağır kumaş perdeleri bulanık olanlarla değiştirin. Yüksek bir tavanı vurgulamak için, perdeleri tavandan aşağı doğru monte edin.

Evleneceklere Salon Dekorasyonu Fikirleri 2020 8
Salon dekorasyonu – perde seçimi

Ölçümler

Hangi oda üzerinde çalışıyor olursanız olun, kilim, pencere bakımı veya mobilya düzenlemeleri olsun , ideal ölçümlerini ve mobilya parçalarını yerleştirmek istediğiniz alanın boyutunu bildiğinizden emin olun.

Salon dekorasyonu için bu konularda kullanışlı bir rehber olması iyi bir fikirdir, böylece gerektiğinde başvurabilirsiniz. Kurallar iyi bir rehberlik sunar, ancak sonuçta sizin alanınızda sizin için en uygun olanı ve gözünüze en hoş geleni yapmanız gerekir. En önemli olan budur.

Evleneceklere Salon Dekorasyonu Fikirleri 2020 9
Salon dekorasyonu

Salonunuzu Yeşillendirin

Kullanılmayan tüm köşe uçlarını veya köşeleri büyük, yaşlı bir ev dolgusu ile doldurun ve anında odanın kişilik dolu odak noktası haline geldiğini görün. Ekstra bir görüntü için saksıyı sevimli bir sepete sokun. Salon dekorasyonunuza yeni bir kişilik getirmiş olun.

Evleneceklere Salon Dekorasyonu Fikirleri 2020 10
Salon dekorasyonun da canlı çiçek

Düzen

Salon dekorasyonun da düzen sadece mobilyalarınızı nereye koyacağınız değil, seçtiğiniz parça türleri için de geçerlidir. İç tasarımcısı Katie Rosenfeld, “Tasarladığım her odada, insanların dizlerini çarpmadan dolaşabilecekleri bir sehpa gibi en az bir yuvarlak parça eklemeye çalışıyorum” diyor.

Evleneceklere Salon Dekorasyonu Fikirleri 2020 11
Salon dekorasyonu – düzen

Aksesuar/ Ayna/ Raf / Saat

Salon dekorasyonun da aksesuar tamamlayıcı parçadır. Özellikle ayna, boydan boya olan ayna çeşitlerinde küçük salonları büyük gösterme etkisi olduğu gibi küçük dekoratif aynalar da odanıza şıklık katacaktır.

Evleneceklere Salon Dekorasyonu Fikirleri 2020 12
Salon dekorasyonu – ayna

Bunlar dışında dekor amaçlı kullanılan raflarda duvarlarınızı süsleyecektir. Ayrıca raflarınıza yerleştirdiğiniz odanıza uygun minimal aksesuarlar salonunuzu tamamlayacaktır.

Evleneceklere Salon Dekorasyonu Fikirleri 2020 13
Salon dekorasyonu – aksesuar

Güzel saat tasarımları da salonların vazgeçilmez parçaları.

Evleneceklere Salon Dekorasyonu Fikirleri 2020 14
Salon dekorasyonu – saat tasarımı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social profiles