2020 Küçük Banyoları Geniş Gösterme Fikirleri

2020 Küçük Banyoları Geniş Gösterme Fikirleri 1

Bir banyoyu nasıl dekore edeceğinizi merak ediyorsanız, bu küçük banyoları geniş gösterme fikirlerini seveceksiniz. Kolay küçük banyoları geniş gösterme fikirlerimizle büyük etkisi olan şık bir banyo oluşturun.

Küçük Banyoları Geniş Gösterme Fikirleri

Küçük banyolar hem çok işe yarar hem de fazlasıyla zarar. Bir yandan, gezinmeyi ve organize etmeyi zorlaştırabilir – diğer yandan, sadece birkaç akıllı stil hilesiyle küçük alanınızdan en iyi şekilde faydalanabilir ve mümkün olduğunca minimalist ve küçüverimli yaşamayı öğrenebilirsiniz. Bunu göz önünde bulundurun: Hepimizin çok fazla güzellik ürünü ve çarşafı var, ancak yalnızca depolama alanımız yoksa bu sorunu çözme eğilimindeyiz. Eğer düşünürseniz, küçük bir banyo en iyi, en organize yaşamınızı yaşama şansınızdır .

Peki küçücük alanınızdan en iyi şekilde nasıl yararlanabilirsiniz? Akıllıca yerleştirilmiş donanım, doğru boya renkleri ve yeterli saklama alanı sayesinde , sınırlı alanınızı, içinde bir küvet ile tamamlanan geniş bir banyonuzdan daha fazla seveceğinize söz veriyoruz.

Alanınızı yepyeni bir ışıkta görmeye hazır olun – bu şekilde küçük banyoları nasıl geniş gösterebiliriz?

Çatı Işıklığı ( Skylight) Taktırın

Doğal ışık, küçük bir alanı daha büyük hissettirmek için anahtardır. Fakat pencerelerin yeterli olmadığı zaman küçük banyoları büyük göstermek için skylight mükemmel bir detaydır. Hem banyonuza ayrı bir dekor havası katacaktır hem de küçük banyoları geniş gösterecektir.

2020 Küçük Banyoları Geniş Gösterme Fikirleri 2
Küçük banyoları geniş göstermek için çatı ışığı (skylight)

Yatıştırıcı Açık Renkler Kullanın

2020 Küçük Banyoları Geniş Gösterme Fikirleri 3
Küçük banyoları geniş göstermek için kullanılan renkler

Beyaz, kirli beyaz ve ten rengi tonlara sahip banyo süslemeleri bu küçük banyoda sakinleştirici bir his oluşturur. Yerdeki Yunan anahtar karo deseni, banyo dekoruna ilgi gösteriyor ve renkli bir halıya duyulan ihtiyacı ortadan kaldırıyor. Böylece küçük banyoları geniş göstermek daha kolay oluyor.

Boş Alanlara Askılık Takın

Sınırlı depolama alanınız mı var? Kancaları veya havlu çubuklarını asmak için kapıların arkası gibi ölü bir boşluk kullanın. Küçük banyolarınız da çarşafların asılacağı birden fazla yere sahip olmak, depolama sepetlerine, çekmecelere ve raflara olan ihtiyacınızı sınırlar.

2020 Küçük Banyoları Geniş Gösterme Fikirleri 4
Küçük banyolarınız da kullanılmayan alanlara askılık takın

Duvara Monte Lavabo

Küçük banyoların duvara monte bir lavabo ile daha büyük hissetmesine yardımcı olun. Küçük bir banyo dekoru fikri zemin alanını boşaltır ve odaya eşsiz ve beklenmedik bir görünüm kazandırır.

2020 Küçük Banyoları Geniş Gösterme Fikirleri 5
Duvara monte lavabo ile küçük banyoları geniş gösterme

Ayna Kullanın

Ayna, her alanda olduğu gibi küçük banyoları da büyük gösterme yetisine sahip. Ne kadar geniş ve büyük ayna o kadar geniş banyo demek. Bu küçük banyoda, iç mimar Jessica Helgerson sonsuzluk efekti oluşturmak için birbirlerine bakan bir dizi yerleşik ayna kullanmış. Bu uygun maliyetli çözüm, alanınızı küçük bir mücevher kutusu gibi hissetmenizi sağlayabilir.

2020 Küçük Banyoları Geniş Gösterme Fikirleri 6
Aynalar küçük alanları her zaman geniş gösterir

Oval Aynalar Deneyin

Bu aynalar yukarı doğru uzanıyor gibi göründüğünden tavanları daha uzun ve banyoları daha büyük hissettirir.

2020 Küçük Banyoları Geniş Gösterme Fikirleri 7
Küçük banyolarınız da oval aynalar deneyin

Baskı ve Doku Karışımı

Küçük banyolarınızdaki dekorasyonda baskıları ve dokuları karıştırmaktan korkmayın. Burada, dokulu bir halı ve metalik tabure lacivert beyaz perdeye duş perdesi ekliyor . Birden fazla baskı ve desen içeren küçük banyoları dekore ederken, tek bir renge baskı yapıştırın.

2020 Küçük Banyoları Geniş Gösterme Fikirleri 8
Küçük banyolarda baskı ve doku

Dolabınızı Duvardan Duvara Uzatın

Hazır bir dolap satın almak cazip gelebilir, ancak bazı durumlarda, özel gereksinimlerinizi karşılayacak şekilde inşa etmek, depolama alanınızda ve banyonuzun işlevselliğinde büyük bir fark oluşturabilir. Garip bir boşluğa sahipseniz, dolabınızı duvardan duvara inşa ederek en iyi şekilde yararlanın ve ekstra çekmecelerden ve tezgah alanından tam olarak faydalanın. Küçük banyoları en iyi şekilde değerlendirin.

2020 Küçük Banyoları Geniş Gösterme Fikirleri 9
Duvardan duvara dolap

Nereden Tasarruf Edileceğini Bilin

Büyük bir küvete ihtiyacınız varsa, başka bir yerde yer tasarrufu yaptığınızdan emin olun. Gömme raf eklemeyi düşünün, alanınız her zaman temiz ve düzenli görünecektir. Bu küçük ayrıntı hiçbir zaman yer kaplamaz ve küçük banyolarınız da her zaman işe yarar.

 

2020 Küçük Banyoları Geniş Gösterme Fikirleri 10
Küçük banyolarda gömme raf

Renk Ekleyin

Tamamen nötr bir banyoda , dolap üzerindeki sade bir vazoya , taze çiçeklerle renk ekleyin . Her yeni buketle paleti ve aksesuarları birleştirmek için zahmetsiz, ucuz ve kolay küçük bir banyo fikri.

2020 Küçük Banyoları Geniş Gösterme Fikirleri 11
Canlı çiçeklerle renk katın

Havlu Barları Kullanın

Küvetin üstündeki havlu rafları hem uygundur ve duvar alanından tasarruf edin. Küçük banyolarınızda yeni fikirlere her zaman açık olun.

2020 Küçük Banyoları Geniş Gösterme Fikirleri 12
Küçük banyolarınız da havlu barı kullanın

Duşakabin Seçimi

Sisli camı veya koyu perdeyi atla ve cam kapıları seç . Duşun yaşanabilir kare görüntüleri gibi hissetmesini sağlar. Hem de küçük banyoları daha ferah gösterir.

2020 Küçük Banyoları Geniş Gösterme Fikirleri 13
Cam kapılı duşakabin seçimi

Dekoratif Raf Bulun

Küçük banyoları var diye banyo bölümünde satılan temel havlu kancalarına razı olmayın – daha dekoratif bir raf ve kanca kombinasyonu ile standart seçeneklerin ötesine geçin. Aksesuarları ve banyo malzemelerini yukarıda görüntülemek ve havlu ve bornozları asmak için bu banyo dekorasyon fikrini kullanın.

2020 Küçük Banyoları Geniş Gösterme Fikirleri 14
Küçük banyo da dekoratif raf

Duvar Alanını Büyütün

Duvara asılı bir raf ünitesi, küçük bir banyoya değerli bir zemin alanı kullanmadan depolama ekler ve açık rafların arkasına mozaik karoların eklenmesi renk ve doku sağlar. Küçük banyolarınız da banyo malzemelerini istediğiniz gibi göstermek veya saklamak için bu banyo tasarım fikrini kullanın.

2020 Küçük Banyoları Geniş Gösterme Fikirleri 15
Küçük banyolarınız da duvarları değerlendirin

Sıradışı Vurgu Rengi Seçin

Küçük banyoları geniş göstersin diye hep açık renk yaptık peki hiç renk katmayacak mıyız? Kapı kolu, topuzlar ve hatta drenaj gibi pirinç duş aksesuarları, banyoya, bir bütün olarak temiz ve açık  hissettiren dekoratif öğeler ekler.

2020 Küçük Banyoları Geniş Gösterme Fikirleri 16
Küçük banyolarınıza renk katın

Farklılık Deneyin

Her zaman klasik dolaplar kullanmak zorunda değiliz. Burada, açık raflı vintage bir masa daha ince hissettiriyor ve alana bir ferahlık katıyor. Ayrıca altında kullanılan hasır sepetlerde hem depolama alanı oluşturuyor hem de ortama farklılık katıyor.

2020 Küçük Banyoları Geniş Gösterme Fikirleri 17
Küçük banyo dekorasyonunda vintage masa

Sürgülü Kapı Kullanın

Açıkken küçük odanızda yer kaplayan bir menteşe üzerinde bir kapı yerine , her zaman duvarla paralel duran bir ray üzerinde bir kapı tercih edin.

2020 Küçük Banyoları Geniş Gösterme Fikirleri 18
Küçük banyo da sürgülü kapı

Ayrıca akordiyon kapılar da aynı işlevi görecektir hemde duvardan da tasarruf sağlayacaktır.

2020 Küçük Banyoları Geniş Gösterme Fikirleri 19
Küçük banyo da akordiyon kapı kullanımı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social profiles