Oturma Odası Dekorasyon Fikirleri 2020

Oturma Odası Dekorasyon Fikirleri 2020 1

Zamanının çoğunu oturma odasında geçiriyorsun fakat bu oturma odasının şık olmayacağı anlamına gelmez. Hem rahat hem şık bir oturma odası dekorasyonu ayarlayabilirsiniz.

Oturma Odası Dekorasyon Fikirleri

Evinizde bir oturma odası varsa, muhtemelen evin en popüler odası olduğunu tahmin ediyoruz (mutfaktan sonra, elbette!). Takılmak, film izlemek, oyun oynamak veya birlikte rahatlamak için mükemmel bir yer.

Tarzınız ne olursa olsun güzel oturma odası, güzel aile odanız için dekorasyon ipuçlarına ve fikirlere sahibiz. Kesin olan bir şey var, bu şık dekorasyon fikirlerinin hepsinden ilham alacaksınız.

Rahat Mobilya

Oturma Odası Dekorasyon Fikirleri 2020 2
Oturma odası dekorasyonu – köşe koltuk

Kuşkusuz oturma odasının vazgeçilmezi köşe koltuk. Hem rahat hem de görüntü itibari ile oturma odasını tamamlayan bir parça. Ailenizle geçireceğiniz sevimli ve samimi sohbetlere eşlik edecek rahat mobilya.

Oturma odası en çok vakit geçirilen alan; ailelerinizle, samimi arkadaşlarınızla.. Bu sebeple rahat olması en başlıca kural olmalı. Bir oturma odası dekor ederken rahatlığı ön plana alıp hareket etmelisiniz. Seçeceğiniz mobilyalarda mekanın soğuk yerine sıcak hissetmesini sağlamalı.

Film gecelerinizde de oturma odasında rahatça yayılıp izlemek fikri en can alıcı nokta ! 🙂

Çift Görevli Servis Yapın

Oturma Odası Dekorasyon Fikirleri 2020 3
Oturma odası dekorasyon fikirleri

Oturma odası aynı zamanda salon odanızsa, aerodinamik ve resmi görünmekle birlikte süper konforlu ve rahat olan mobilyaları seçin. Daha sonra misafirleriniz olduğunda, daha özel ve parti hazır hissetmelerini sağlamak için çiçekler ekleyin.

Boyalar Aydınlatsın

Oturma Odası Dekorasyon Fikirleri 2020 4
Oturma Odasında Açık renkler

Renkli mobilyalar ve yastıklar,  tasarlanmış olan bu odanın odak noktasıdır. Benzer bir görünüm ve his için duvarlarınızı ve tavanlarınızı parlak beyaza boyayın, böylece tüm eğlence dekoru gerçekten patlayabilir. Beyaz boya ayrıca oturma odasının aydınlatılmasına yardımcı olur.

Oturma odasını dekor ederken ne çok rahat olun ne de çok korkun. Her zaman ortasını bulun. Bu içinizde yaşayacağınız ortam için çok gerekli.

Okuma Köşesi

Oturma Odası Dekorasyon Fikirleri 2020 5
Oturma Odası – Okuma Köşesi

 

Okuma köşesi her zaman için iyi bir fikirdir. Kitap okumak için güzel bir ortam oluşturmak aslında çok basit. Yukarıda gördüğünüz gibi bu oluşturulmuş köşe daha okumadan insanın içini rahatlatıyor. Oturma odasına da ayrı bir hava katıyor. Kitap severler için ayrı bir dünya oluşturacaktır.

Oturma Odası Dekorasyon Fikirleri 2020 6
Oturma odası – okuma köşesi

Ayrıca tepegöz ışığı rahat köşe koltuk yeni bir gerilim romanının sayfalarını çevirirken sadece bir bardak çayın dinlenmesi için bir yan masa ekleyin. Sadece bu görüntü ile bile kitap okumayan birine okuma isteği geleceği kesin.

Sallanan Sandalye

Oturma Odası Dekorasyon Fikirleri 2020 7
Oturma odası – sallanan sandalye

İşlevsel ve şık bir oturma odası dekore ederken, yatırım parçalarıyla (koltuk ve sehpa gibi) temellere uyun. Sonra vurgu oturma ile kişisel bir tarz getirin. Sallanan sandalye, aile dostu bir alan için hem dikkat çekici hem de tematik olacak. Oturma odasında hem rahatlık hem de şıklık ön planda olacaktır.

Samimi aile ziyaretlerin de bu sallanan sandalye oturma odasının gözdesi olacağına eminiz 🙂

Duvar Sanatını Değiştir

Oturma Odası Dekorasyon Fikirleri 2020 8
Oturma odası – duvar sanatı

Her yerde galeri duvarını artık unutun. Resimler ve tabloların yerini bu sepetler alabilir. Oturma odasının ahengini de değiştirebilir.

Oturma Odası Dekorasyon Fikirleri 2020 9
Oturma odası – duvar sanatı

Klasik bir galeri duvarı yerine fotoğraf ve sanat eserleri sergileniyor. Örneğin, bu şapka galerisi, duvarları daha da kişiselleştirir ve eşsiz hissetmesini sağlar.

Kişiliğinizi Yansıtın

Oturma Odası Dekorasyon Fikirleri 2020 10
Oturma Odasında kişiliğinizi yansıtın

Hepsi ayrı ayrı düşünüldüğünde kombinlenemezmiş gibi gelebilir. Fakat bir araya getirdiğiniz de aslında çok güzel bi oda oluşturulabilir. Konforlu koltuklar, yerleşik duvar rafları geleneksel halı ve eğlenceli ama nötr atma yastıklar ile tasarlanan bu oturma odası, trend ile zamansız arasında mükemmel bir denge kuruyor. Gri boyalı duvarlar da benzersiz bir şıklık sağlar. Kişiliğinizi yansıtmaktan korkmayın.

Değişken Ol

Oturma Odası Dekorasyon Fikirleri 2020 11
Oturma odası dekorasyonun da değişken ol

Bol stilli, güzel ve sakin bir ortam yaratmak için tatlı pastel renkler ve neşeli tonlar kullanın. Tasarlanmış olan bu odada , kirişlerin ve yer karolarının topraklama etkisine sahip olduğu duvar kağıdı,  döşemeli sehpa ve atma yastıkların değişken bir dokunuş katması sağlandı. Sonuçta oturma odasın da rahatlık ön planda olmalı. Rahatlık sağlarken de cesaret gerektiren eşya ve dekorlardan da kaçınılmamlı. Birazcık cesaret ile ortaya güzel oturma odası çıkıyor.

Yüzer Raf Ekle

Oturma Odası Dekorasyon Fikirleri 2020 12
Oturma odası dekorasyonu – yüzer raf

Geniş depolama alanı her zaman bir nimettir ve bu özellikle eşyaların hızlı bir şekilde birikme eğiliminde olduğu oturma odasında geçerlidir. Tasarlanmış olan bu alanda, beyaz yüzer raflar, modern ve serin estetiği korurken, aynı zamanda ailenin kitap ve bitki koleksiyonuna da ev sahipliği yapıyor.

Akıllı Depolama Çözümlerini Bulun

Oturma Odası Dekorasyon Fikirleri 2020 13
Oturma odası – depolama

Tasarlanmış olan bu oturma odasında, pencere koltuğunun altındaki zekice ekstra depolamaya bakın! Zemine düşük ve göze batmayan bu çekmeceler, oda da hem şıklık oluşturacak hem de depolama alanı oluşturacak. Ayrıca depolama alanının üstündeki minder ile oturma odasında daha fazla insan ağarlamaya sahip olacaksınız.

Doğru Düzen

Oturma Odası Dekorasyon Fikirleri 2020 14
Oturma odası dekorasyonu

Kare ve düzgün bir odaya sahip değilseniz, tek seçenek üretici olmak ve işleri çok amaçlı hale getirmektir. Örneğin, bu küçük oturma odası, boş duvarı ekstra oturma ve saklama için bir alana dönüştürür. Doğru düzen ve parçalar ile odanın şekli ve boyutu ne olursa olsun her şey işe yarayabilir. Modern ve zamansız bir estetik için siyah-beyaz çizgili döşemeyi kullanıyoruz.

Farklı Desenleri Karıştır

Oturma Odası Dekorasyon Fikirleri 2020 15
Oturma odası dekorasyonu

Tasarlanmış olan bu oturma odası, desenleri karıştırmak için güçlü bir durum sağlar. Aynı zamanda aile fotoğraflarını görüntülemek için mükemmel bir oda. Başka sanat eserleri ile karıştırılmış bir fotoğraf galerisinde düzenleyerek onları yükseltilmiş görünmelerini sağlayın. Ardından daha rafine bir görünüm için modern bir aydınlatma armatürü ekleyin. Ayrıca ortaya atılmış hasır minderde ortama ayrı bir hava katacaktır.

Gruplara Özel

Oturma Odası Dekorasyon Fikirleri 2020 16
Oturma odası – gruplara özel

Televizyon etrafında ortalanmayan bir oturma odası fikri mi arıyorsunuz? Bu oturma düzeni, konukları gruptan ayrılmak yerine birbirleriyle bağlantı kurmaya teşvik eder. Oturma odası da asıl işlevini yerine getirmiş olacaktır 🙂

Farklılıklar Düşünün

Oturma Odası Dekorasyon Fikirleri 2020 17
Oturma odası dekorasyonu

Örgü battaniyeler için bir sepet, yumuşak ve romantik bir oturma odası fikridir -sepetin içine atılmış bir şekilde durması katlanmış tutmaktan çok daha kolaydır. Hem de samimi bir ortam oluşturacaktır.

Ayrıca sepet yerine koltuklarınızın kenarlarına da serpiştirseniz çok şık duracaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social profiles