Ev Dekorasyonu

Yaz Dekorasyonu Arayanlara Müthiş 11 Fikir

Yaz Dekorasyonu Arayanlara Müthiş 11 Fikir 1
Written by Tuğba Uygun

Bu yıl her ne kadar kışı tam yaşayamasakta yazı her türlü çok bekledik. Yazın gelmesiyle birlikte yaz dekorasyonu arayışları da hayli arttı. Yaz dekorasyonu deyince sadece yazlığa sahip olanların dekore edebileceği mekanlardan bahsetmiyoruz. Kışın da kullandığınız evinizi yazlık havasına bürüyebileceğiniz yaz dekorasyonu fikirleri için sayfayı az bir şey aşağı kaydırın 🙂

Yaz Dekorasyonu Fikirleri

Yaz, evinize bir hava vermek için mükemmel bir zamandır. Koyu renklerden sıçrayan baskılara kadar, birkaç kolay dekor güncellemesi, evinizi tropik sahil ya da sakinleştirdiğiniz göl evi gibi hissetmenizi sağlayabilir. Yazı karşılayacak evinizde ufak tefek değişikler yapmak için müthiş yaz dekorasyonu fikirlerini derledik.

Çiçek Baskıları

Çiçekler şu anda çok sıcak. Bu modaya uygun görünümünüzü evinize eklemeyi düşünüyorsanız, yaz sıçrama yapmak için mükemmel bir zamandır. Duvar kâğıtlarından duş perdelerine, bu renkli odada görülen atma yastıklarına, evinizdeki herhangi bir odaya bir doğa popu eklemek kolaydır ayrıca yaz dekorasyonu içinde çok güzel bir fikirdir. Not: Bu çiçekleri canlı tutmak konusunda endişelenmenize gerek yok  🙂

Yaz Dekorasyonu Arayanlara Müthiş 11 Fikir 2

Yaz dekorasyonu – Çiçek baskıları

Tırmanan Bitkiler

Pinterest trend verilerine  göre tırmanma bitkiler bu yıl çok rövanşta. Muhtemelen yaz dekorasyonu için evlerin veya balkonların her köşesinde kullanılara dolambaçlı, kıvrımlı bir bitki iç mekanlarda da süper şık görünebilir. Bu oturma odası yaz dekorasyonunda, kanepenin ardındaki sanat olarak sarımsı bir bitki kullanıyor. Doğru şekilde büyümek için bitki yetiştirmek zor olabilir, ancak sarmaşık ağacı gibi bir bitki   herhangi bir odada süper serin bir orman havası oluşturabilir.

Yaz Dekorasyonu Arayanlara Müthiş 11 Fikir 3

Yaz dekorasyonu – bitki

Pişmiş Toprak ve Seramik

Bu yıl her şey rustik şıklıkla ilgili ve pişmiş toprak rengini evinize dahil etmenin harika bir yoludur. Bu muhteşem mutfakta pişmiş toprak döşeme vardır, ancak daha az kalıcı bir çözüm için pişmiş toprak bitki yetiştiricilerini iç mekana getirmekten korkmayın. Yaz dekorasyonu için oturma odanıza ya da mutfağınıza taze, bahçe hissi verecekler.

Yaz Dekorasyonu Arayanlara Müthiş 11 Fikir 4

Yaz dekorasyonu – pişmiş toprak tonu

Karışık Baskılar

Karma baskı  eğilimi birkaç yıl civarında olmuştur, ancak bunu gerçekten benimseme zamanı. Bu oturma odasındaki eğlenceli kırmızılar ve portakallar gerçekten uzayı canlandırıyor ve asimetrik baskılar dengeyi koruyor. Karışık baskıları maksatlı ve şık tutmak için renk şemasını benzer tutmaya çalışın (veya bu halı gibi siyah beyaz desenli bir parçaya atın). Yaz dekorasyonu için canlı renkler her zaman iyi fikirdir.

Yaz Dekorasyonu Arayanlara Müthiş 11 Fikir 5

Yaz dekorasyonu – canlı renkler

Fas Esintileri

Bu, bir süredir etrafta olan, ancak hiçbir yere gitmeyen başka bir trend. Güneş dışarıda kabarık olabilir, ancak klimanızın rahatlığında içeride çölden ilham alan bir görünümün keyfini çıkarabilirsiniz. Bu puflar,  oturma odanıza bir miktar çarşı ilhamı (ve ek oturma alanı!) eklemek için mükemmel bir yoldur. Fas fenerlerini de seviyoruz; anında egzotik bir görünüm için onları sunun veya güneş odanıza asın yaz dekorasyonunuzu tamamlarsınız.

Yaz Dekorasyonu Arayanlara Müthiş 11 Fikir 6

Yaz dekorasyonu – fas esintisi

Kelebekler

İlk bakışta çok tuhaf görünebilirler, ancak bize güvenin – kelebekler içeride. Duvar kâğıtlarından halılara kadar kelebek deseni modaya uygun ve çok sevimli. Bu şaşırtıcı kelebek baskısı, denize düşmeden bakmanın en iyi yolu. Bunları koltuğunuza, yatağınıza ve hatta geniş bir ana banyoya asarak yaz dekorasyonu için mekanınıza biraz doğa katın.

Yaz Dekorasyonu Arayanlara Müthiş 11 Fikir 7

Yaz dekorasyonu – Doğa dokunuşlar

Bu ufak tefek doğa dokunuşları hem odanızı hem de içinizi ferahlatacaktır. Evinize davet ettiğiniz misafirleriniz de evinizden yaz dekorasyonu için ilham alacaktır.

 

Yaz İçin Dokular

Dokular bu yıl çok popüler ve kadife veya süet soğuk aylar için mükemmel bir seçim olsa  da ,  çuval veya keten artık bu trende atlamak için yaz dekorasyonuna uygun yöntemlerdir. Bu başlık kolayca DIY’de olabilir ve bir konuk odasında iyi bir şekilde çalışarak plajdaki kır evi hissini verir.

Verilen fotoğrafa baktığınızda aslında tam da yaz havası esmiyor mu 🙂 ?

Yaz Dekorasyonu Arayanlara Müthiş 11 Fikir 8

Yaz dekorasyonu – yaz dokuları

Hayvan baskı

Küçük bir zebra baskı uzun bir yol gidiyor. Bir Afrika safarisini kanalize edin ve bu yaz dekorasyonunda evinizde birkaç hayvan baskısı detayı ekleyin. Bazı insanlar bu vahşi tasarımdan uzak dursa da, detaylı bir halı veya süslü bir atmayla basit tuttuğunuz sürece, onu sayısız dekor stiline dahil edebilirsiniz.

Yaz Dekorasyonu Arayanlara Müthiş 11 Fikir 9

Yaz dekorasyonu – birkaç hayvan baskısı

Popüler Yeşil

Yeşil renk tazeliğe ve yenilenmeye neden olur ve evinizi kolayca yepyeni hissettirebilir. Yaz dekorasyonunu yaparken bir duvarı yeşile boyayın ya da eski bir makyaj dolabınızı yeşile boyayarak yenileyin; tüm sezon boyunca yazlık tepelerde yuvarlanıyormuş gibi hissedeceksiniz.

Yaz Dekorasyonu Arayanlara Müthiş 11 Fikir 10

Yaz dekorasyonu

Bakır Tonu

Bakır tonu yaz dekorasyonuna uyar mı diye düşünmeyin. Bu yıl tamamen bakır ile ilgili. Bu metal kaplama hem vintage hem de endüstriyel alanlarda çalışabilir ve anında bir tutuşma hissi katar. Bu yatak odası, odaya zahmetsiz “cazibe” vermek için bakır endüstriyel sarkıt lamba ve şık bir yan sehpa içermektedir. Şamdanlar, sehpalar ve mutfak aksesuarları şu anda bu şık görünüme kavuşmanın kolay yoludur.

Tabii ki bakır ile gri tonunun birbirine olan uyumunu söylemimize gerek yok, fotoğrafta her şey net 🙂

Yaz Dekorasyonu Arayanlara Müthiş 11 Fikir 11

Yaz dekorasyonu – bakır tonu

Balkon Aydınlatmaları

İç mekanlar için verdiğimiz fikirler dışında elbette dış mekan olan balkon içinde fikirlerimiz var. Öncelikle yaz dekorasyonu deyince ilk akla gelen balkonun sizler için hazırladığımız en ilgi çekici balkon dekorasyonu fikirlerine bakmanızı tavsiye ederiz.

Balkon yazın vazgeçilmez bir parçası. Gündüz- gece farketmeksizin hava almak için her şekilde kullandığımız bir dış mekan. Peki bu sürekli vakit geçirdiğimiz mekan da gece için aydınlatmalar önemli değil mi ? Yaz dekorasyonun da en çok kullanılan fenerler ve aplikler balkonunuza hem şıklık katacak hem de aydınlatma sağlayacaktır. Ayrıca romantik akşamlarınıza da eşlik edecektir 🙂

Yaz Dekorasyonu Arayanlara Müthiş 11 Fikir 12

Yaz dekorasyonu – balkon aydınlatması

 

About the author

Tuğba Uygun

Leave a Comment